Imaš zanimljivu vijest i želiš je podijeliti s nama?
OTOČAC – Sinoć je završnim koncertom u velikoj dvorani Gackoga pučkog otvorenog učilišta završen ovogodišnji, 11. po redu, Seminar glazbeno-plesne kulture dinarskog područja.
Na pozornici su izvođači pokazali što su sve naučili i savladali u tri dana, koliko je ovaj seminar trajao. Pod budnim okom prof. Vidoslava Bagura se plesalo, a pod budnim uhom dr. Joška Ćalete se pjevalo. Pjevalo se po ženski, pjevalo se po muški, pjevali su svi skupa. A ne samo pjevali već su i pjevali i plesali na pozornici, kako je to program donio.
Samo da podsjetimo, ove godine seminar je obuhvatio proučavanje i interpretaciju tradicijskih elemenata pjesme i plesa iz Ravnih kotara, Banovine, dalmatinske Zagore, doline Neretve i Gacke.
M.K.