OTOČAC - Od 14. do 18. listopada u Osnovnoj školi Zrinskih i Frankopana obilježen je nacionalni Tjedan školskog doručka. Nacionalni Tjedan školskog doručka u Hrvatskoj se obilježava već petu godinu zaredom u sklopu projekta Živjeti zdravo kojeg provodi Hrvatski zavod za javno zdravstvo te je stoga ovogodišnja tema prigodno nazvana Doručak za pet.
Tijekom tog tjedna učenici posebnog razrednog odjela te razredne nastave matične škole i područnih škola Vrhovine, Prozor i Kompolje, a pod vodstvom svojih razrednika, izradili su edukativne plakate o zdravom doručku. Osim toga, školska pedagoginja održala je radionicu o zdravom doručku i zdravoj prehrani s učenicima sedmih razreda matične škole kako bi ih potaknula na očuvanje fizičkog zdravlja brigom o vlastitoj prehrani.
Izrađeni plakati izloženi su u holu matične škole i područnih škola te će učenici predmetne nastave izložbu moći razgledati sve do 25. listopada. U tom vremenu njihovi razrednici posvetit će sat razrednika razgovoru o zdravoj prehrani s naglaskom na važnost zdravog doručka.
J.D./M.K.