Imaš zanimljivu vijest i želiš je podijeliti s nama?
ŠVICA – Čera je bila Ivanja, i u Švici je bil zbor. Maša je bila fort popodne, a za oltaron su bila tri popa. Mašu je peljal Pejo Ivkić, plovan iz Križpolja, a uza njega su bili Anđelko Zdeslav Kaćunko i Jure Ladišić. Skupilo se lipo naroda za švičke prilike (i ne samo švičke), puna crikva, i stalo se.
A kad je maša smirila, unda je bilo uz kvartir druženje, neki bi rekal narodno veselje. Malo se skvasilo grlo , malo se poprividalo i unda svaki svojoj kući. Vaj del Ivanje je gotov, a naj u subotu, e to je već nešto drugo, samo ča nosi Ivanovo ime.
M.K.