Imaš zanimljivu vijest i želiš je podijeliti s nama?
OTOČAC - Iako je bilo 30 stupnjeva u hladu, članovi Planinarskog društva Gromovača odlučili 21. lipnja posjetiti Velinac, kameniti vrh srednjeg Velebita. Krenuli su kratko Premužićevom stazom iznad Ravnog Dabra pa nizbrdo prema zaselku Budaci u 9 sati. Iako su računali da će im za to trebati kraće vrijeme, dočekao ih je sipar pa su pažljivo gazili po kamenju prekrivenom travom i grmljem. Na vrh su stigli svi bez obzira na sunce i strah od kamenjara.
Povratak je bio lakši kružnom stazom preko Sinokosa i Premužićevom stazom – vele Gromovčani.
M.K.